Preloader

AŞAMA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Ön Kayıt Formu


  Kampüs

  MİSYONUMUZ

  Öğrencilerimizin, eğitimini eğitimini mutlu ve sağlıklı olarak sürdürmesini sağlamak.

  Öğrencilerimizin ana dilini geliştirmesine ve birden çok yabancı dil öğrenmesine yardımcı olmak

  Öğrencilerimizi özgüvenini kazanmış, gelecekteki hedefini sorgulayarak, öğrenerek belirleyen gençler olarak yetiştirmek.

  Öğrencilerimizin dünyadaki hızlı gelişime ayak uydurabilecek , üretken, yenilikçi, araştırmacı, çevreci gençler olarak ilgi alanlarına uygun etkinliklerde yer almalarını sağlamak.

  Kendini spor ve sanatın herhangi bir dalıyla ifade edebilen gençlerin yetiştirildiği ve her öğrencinin tek tek ilgi gördüğü mutlu bir okul ortamı oluşturmak.

  Milli eğitim temel ilkeleri çerçevesinde sunduğumuz eğitim öğretim hizmetleriyle; Çağın ihtiyaçlarına, geleceğin beklentilerine cevap verebilecek bilgi ve teknoloji üretimini sağlayacak üstün nitelikli insan gücünün yetiştirilmesini temin için, Uluslar arası kalite yönetim standartlarına uygun sürekli kendini yenileyen bir kurum olarak, hizmet alanların ve hizmet verenlerin memnuniyetinin sağlanması ve sürekli iyileştirilmesi kurumumuzun ana politikasıdır.

  AŞAMA DEĞERLERİ

  Öğrencileri Atatürk inkılâp ve ilkelerine ve Anayasada bulunan Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, Türkçemizi ve en az bir yabancı dili mükemmel kullanan, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek felsefemizdir.

  Galeri

  Adres / Konum

  Adres : Yavuz Sultan Selim Cd. 21-11, Ataşehir Ferhat Paşa, 34888 Dudullu Osb/Ataşehir/İstanbul
  Telefon : (0216) 471 14 76 , (0216) 573 79 46
  E-posta : ferhatpasa2@asama.k12.tr